Jak si vybrat ocel shot správně při použití tryskací stroj

Během zpracování tryskacího stroje je každý ocelový výstřel procesem, který čas od času nosí méně, takže velikost částic každého ocelového výstřelu se čas od času mění. Vzhledem k tomu, hot spot změny s velikostí zrna oceli výstřel, aby se zajistilo, že tepelné velikosti zrna / ram poměr postupně inklinuje k běžné křivky. Pokud je najednou přidáno příliš mnoho materiálu, vzhled odlitku se okamžitě stane jemným; v případě, že odlitek není přidán na dlouhou dobu, i když kvalita vzhledu odlitku se zlepšila, bude účinnost likvidace výrazně snížena.

(1) Pravidelné přidávání materiálů a každý přídavek nepřesahuje 10% z celkového množství ocelových výstřelů. Během procesu spotřeby je často přezkoumáváno rozložení velikosti částic ocelových střel, aby se zajistilo, že gradace velikosti částic ocelových výstřelů zůstane nezměněna, aby byla zajištěna účinnost likvidace a kvalita vzhledu odlitků. Výkyvy.

(2) Při zpracování tryskacího stroje přesně nastavte a často přemýšlejte o horkých místech tryskací hlavy, zajistěte běžné úkoly odlučovače tryskacího písku, zajistěte dostatečný výboj písku a omezte výkon tryskacího motoru, aby byla zajištěna účinnost a Klíčovým prvkem plýtvání kapitálem.

(3) Likvidační doba je především odstranění lepkavého písku a oxidové stupnice a vystavení kovového těla. Prodloužení doby likvidace může jistě změnit vzhled jemnost odlitku. Ale zvyšuje efektivitu a zvyšuje náklady.

Podstatou likvidace je odstranění lepkavého písku a oxidové stupnice na povrchu odlitku, aby se obnovil povrch odlitku, namísto změny povrchové jemnosti odlitku s dlouhou dobou likvidace. Druh pokusu o použití tryskání k získání nižší hodnoty jemnosti Metoda není vhodná. To nejen zvyšuje účinnost, ale také zvyšuje náklady. Kvalita následných procesů by měla být zlepšena, jako je zvýšení velikosti částic písku pro modelování a výrobu jádra, použití vysoce kvalitních povlaků a zlepšení kvality formovacího písku.


q69 (3)