Jaký je rozdíl mezi tryskacím a pískovacím strojem?

Shot peening je proces zpevňování povrchu, který se v průmyslu běžně používá. Její vybavení je jednoduché, nízké náklady, není omezeno tvarem a polohou obrobku, snadno se ovládá, ale pracovní prostředí je špatné. Shot peening se široce používá ke zlepšení mechanické pevnosti dílů, jakož i odolnosti proti opotřebení, odolnosti proti únavě a korozi. Může být také použit pro matování povrchu, odstraňování vodního kamene a odstranění zbytkového napětí při odlévání, kování a svařování.

未标题-1

Tryskání pískem používá jako sílu vysokotlaký vítr nebo stlačený vzduch a tryskání je obecně vysokorychlostní rotační setrvačník pro promítání ocelového písku vysokou rychlostí. Účinnost tryskání je vysoká, ale budou existovat slepé uličky, zatímco tryskání je flexibilnější, ale spotřeba energie je velká.

Přestože oba procesy mají různý výkon a metody tryskání, oba se zaměřují na vysokorychlostní dopad na obrobek a jejich účinky jsou v podstatě stejné. Oproti tomu je tryskání poměrně jemné a snadno se ovládá přesnost, ale účinnost není tak vysoká jako tryskání a tvar je složitý Tryskání malých obrobků je ekonomičtější a praktičtější a snadno se ovládá účinnost a náklady. Velikost částice výstřelu může být řízena pro řízení efektu postřiku, ale budou zde úhel úhlu, který je vhodný pro dávkové zpracování obrobků s jediným tvarem.

Volba těchto dvou procesů závisí hlavně na tvaru a efektivitě zpracování obrobku.